Service Award Recipients

10 Years

Liza Aguglia, Elementary Teacher
Daniel Ash, Maintenance Mechanic I
Dina Austin, Foreign Language Teacher
Gregory Baron, Bus Driver
James Billington, Hall Monitor
Darlene Biondolillo, Speech Teacher
Linda Borrelli, Bus Driver
James Bosotina, Custodian
Blaine Broughton, Elementary Teacher
Alissa Bruce, Elementary Teacher
Toni Burch, Bus Driver
Barbara Canham, Teacher Aide
Mercy Caparco, Special Education Teacher
Paul Carella, Physical Education Teacher
Veronica Cellura, Elementary Teacher
Christine Connelly, Bus Driver
Annalee Dalheim, Teacher Aide
Mathew Davis, Physical Education Teacher
Molly Dorsey, Art Teacher
Melinda Drisdom, Elementary Teacher
Sviatlana Emens, Bus Attendant
Michael Falkenstein, Assistant Cook
Patricia Fink, Social Worker
Andrew Follaco, Math Teacher
Maureen Hetherington, Bus Driver
Vernon Hetherington, Bus Driver
Peggy Jenkins, Reading/AIS Teacher
Jackie Johnston, Cook
Kelly Malone, Elementary Teacher
Lisa Marcera, Food Service Helper
Melody Martinez-Davis, OMS Principal
Colleen Mattison, Office Clerk III
Emily Milazzo, Reading Teacher
Susan Morgan, Elementary Teacher
Marc Palmer, Technology Teacher
Patricia Reynolds, Bus Driver
Brian Sage, Auto Mechanic
Scott Schleede, Elementary Teacher
Larry Siegfried, Clerk of the Works
David Soule, Print Shop Technician
Michelle Spagnola, Teacher Aide
Benjamin Stinebiser, Cleaner
Eileen Streb, School Aide/Cafeteria Monitor
Jared Strong, Science Teacher
Maria Waller, Teacher Aide
Patricia Walzer, Telecommunications Specialist
Jason Wentworth, Athletic Trainer
Nicole Wissinger, Cleaner
Jill Wright, Cleaner

15 Years

John Akers, Social Studies Teacher
Janet Brawn, Bus Attendant
Karen Ekeze, Elementary Teacher
Joseph Flanagan, Science Teacher
Pamela Hasen, Special Education Teacher
Theresa Hauck, Office Clerk III
Beth Hoyt, Teacher Aide
Wendy Kirby, Special Education Teacher
Kristina Kirchgraber, Elementary Teacher
Dawn Latina, Teacher Aide
Jeannine Limbeck, Elementary Teacher
Ryan McDonell, Art Teacher
Neil Paul, Science Teacher
Jeffrey Pratt, Automotive Mechanic
Colleen Privitera, Teacher Aide
Bridget Quigley, Special Education Teacher
Teresa Rath, Office Clerk III
Jill Reichhart, Treasurer
David Resseguie, Elementary Teacher
Amy Rodak, Math Teacher
Katherine Snyder, Art Teacher
Charles Studier, Bus Operations Supervisor
Michelle Wetzler, Teacher Aide
Diana Wilson, Cafeteria Monitor

20 Years

Marlea Bahantka, Foreign Language Teacher
Cynthia Baker, Office Clerk IV
Kathleen Breiner, Bus Driver
Yvonne Casale, Art Teacher
Kristine Casey, Elementary Teacher
Christopher Clifford, Math Teacher
Tracey Coccitto, Elementary Teacher
Wanda Coon, Teacher Aide
Julie Dioguardi, Foreign Language Teacher
Debbie Earl, Cafeteria Monitor
Crystal Ennis, Math Teacher
Stephen Fiorino, Elementary Teacher
Dawn Gallert, Bus Attendant
Virginia Gardner, Psychologist
Beth Greene, Technology Teacher
Shawn Halquist, Music Teacher
Sue Ann Hoffman, Bus Attendant
Lisa Hutchison, Food Service Helper
Janice Johnson, Health Teacher
Suzanne Mazzola, Health Teacher
Cheryl McCauley, Teacher Aide
Erin Reed, Physical Education Teacher
Daniel Viola, Science Teacher
Kim Wagner, Food Service Helper
Michelle Webster, Assistant Cook
25 Years
Sundae Avery, Special Education Teacher
Jeanne Donley, Special Education Teacher
Scott Huffer, Security Worker
Judith Jones, Counselor
Suzanne Shearman, Librarian
30 Years
Carl Blank, Lead Grounds Equipment Operator
Susan Boring, Music Teacher
William Brawn, Transportation Assistant
Denise Nowaczyk, Elementary Teacher
Pauline Pratt, Cleaner
Deborah Roe, Elementary Teacher
Kevin Shea, Math Teacher
Chris Zorn, Technology Teacher
35 Years
Carolyn Wissinger, Cafeteria Monitor

 

Award

 

 

Ginther School

 

 

Recipients

 

 

Hill School

 


Website by SchoolMessenger Presence. © 2018 West Corporation. All rights reserved.